Leczenie depresji Kraków

Leczenie depresji - nic Cię nie cieszy, nie masz siły na najprostsze czynności, dawna aktywność nie przynosi satysfakcji, nie masz energii i ochoty na żadne czynności? To mogą być początki depresji! Nie chcesz przyznać się sam/sama przed sobą, że zmagasz się z tym schorzeniem? Traktujesz depresję jako powód do wstydu? Pamiętaj, to jest normalna choroba! Jak masz problemy z sercem idziesz do kardiologa, z oczami - umawiasz się do okulisty. Tak, więc jeżeli rozpoznajesz u siebie objawy depresji, to skorzystaj z pomocy psychiatry lub psychologa.

Objawy depresji

Depresja objawia się najczęściej poprzez występowanie następujących objawów: zaburzenia snu, utrata lub przyrost wagi w krótkim czasie, drażliwość, nieuzasadnione napady złości, odczuwanie zmęczenia (wręcz chronicznego), poczucie winy, braku własnej wartości, beznadziejności, kłopoty z koncentracją i zapamiętywaniem, myśli samobójcze.

Leczenie depresji

Najskuteczniejsze leczenie depresji polega na połączeniu farmakologii z psychoterapią. Leczenie farmakologiczne opiera się na przyjmowaniu leków takich jak:

  • trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (nieselektywne inhibitory wychwytu serotoniny i noradrenaliny) - na rezultaty ich działania czeka się kilka tygodni;
  • selektywne inhibitory wychwytu serotoniny i noradrenaliny - mają szybsze działanie niż leki starszej generacji;
  • selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) - skuteczne przy niewielkim nasileniu objawów;
  • inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) – ich działanie polega na hamowaniu enzymów, które rozkładają serotoninę i noradrenalinę.

W zakresie psychoterapii w leczeniu depresji najczęściej stosowany jest nurt poznawczo-behawioralny. Polega ona na zmianie starych reakcji na dany bodziec i wypracowaniu w czasie terapii nowych zachowań.

Mieszkasz w Krakowie i szukasz możliwości leczenia depresji? Leczenie depresji w Krakowie jest możliwe, gdyż istnieje wiele ośrodków oferujących tego typu świadczenia. Jednak polecany w tym zakresie jest znajdujący się nieopodal Prywatny Ośrodek Symptom. Cechuje go wysoka skuteczność terapii, profesjonalny personel, a także zapewnienie bezpieczeństwa i komfortowych warunków dla pacjentów. Leczenie depresji Kraków = wybierz ośrodek Symptom!