Leczenie uzależnień Tarnów

Leczenie uzależnień - cierpisz na uzależnienie? Od alkoholu, narkotyków, nikotyny, gier komputerowych, hazardu, seksu? Podejmij odpowiednie leczenie. Uzależnienie to nie wyrok i można wyjść na prostą! Życie może być także przyjemne i piękne bez używek!

Na początku używki dają przyjemność, lecz z biegiem czasu są one przymusem, mającym negatywny wpływ na życie codzienne osoby uzależnionej, jak i jej rodziny.

Jak rozpoznać uzależnienie?  

Uzależnienie objawia się poprzez przymus przyjęcia środka lub wykonania czynności, od której jest uzależniona dana osoba. Taka osoba traci kontrolę nad ilością przyjmowanej używki, a po jej odstawieniu odczuwa stan abstynencyjny. Ponadto poszukuje używki, gdyż tylko jej przyjęcie może przynieść ukojenie. Z czasem dla odczuwania przyjemności potrzebna jest jej coraz większa ilość substancji. Ponadto próbuje zracjonalizować swój stan i wymyśla powody usprawiedliwiające przyjęcie substancji, zrzuca winę za jej przyjmowanie na innych, a swoje zachowanie cały czas usprawiedliwia.

Leczenie uzależnień  

Najskuteczniejsze leczenie uzależnień odbywa się w formie terapii stacjonarnej. Polega ono na detoksykacji, w przypadku uzależnień fizjologicznych, działań rehabilitacyjnych i porehabilitacyjnych. Skuteczne leczenie uzależnień oparte jest na psychoterapii. Istotną rolę odgrywają najbliżsi, którzy są wsparciem dla osoby zmagającej się z nałogiem.  

Wielu uzależnionych ma problem z dostrzeżeniem nałogu i wstydzi się przyznać do swojego problemu. Jednak skuteczne leczenie uzależnień zaczyna się od spostrzeżenia uzależnienia oraz podjęcia decyzji o walce z nim. 

Mieszkasz w okolicy Tarnowa i szukasz ośrodka, który pomógłby Ci wyjść na prostą. Leczenie uzależnień w Tarnowie możliwe jest w Prywatnym Ośrodku Terapii Symptom. Przede wszystkim wyróżnia się on wysoką skutecznością terapii, komfortowymi warunkami pobytu oraz profesjonalnym personelem z indywidualnym podejściem do pacjenta. Leczenie uzależnień Tarnów = Ośrodek Symptom! Weź życie w swoje ręce i odzyskaj radość i poczucie sensu!