Ośrodek leczenia depresji Kraków

Ośrodek leczenia depresji - terapia depresji prowadzi do jej całkowitego wyleczenia! Tak to jest możliwe! Cierpisz na to schorzenie? Daj sobie szansę na lepszą jakość życia i podejmij leczenie!

Objawy depresji

Najczęściej występujące objawy depresji to: zaburzenia snu, gwałtowne tycie lub chudnięcie, wahania nastroju, napady złości, gniewu, drażliwość, spadek poczucia własnej wartości, chroniczne zmęczenie, poczucie beznadziejności, trudności z zapamiętywaniem i koncentracją, przygnębienie, apatia, myśli samobójcze.

Stan pacjenta zazwyczaj ulega poprawie wieczorem, a rano pogorszeniu.

Farmakologiczne leczenie depresji

Leczenie farmakologiczne depresji polega na systematycznym przyjmowaniu leków przepisanych przez lekarza psychiatrę. Najczęściej w leczeniu tego schorzenia stosowane są:

  • trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (nieselektywne inhibitory wychwytu serotoniny i noradrenaliny);
  • selektywne inhibitory wychwytu serotoniny i noradrenaliny;
  • selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI);
  • inhibitory monoaminooksydazy (IMAO).

Psychoterapia w leczeniu depresji

Psychoterapia pozwala na wsparcie rezultatów otrzymanych w trakcie leczenia farmakologicznego i zapewnia szybszy powrót pacjenta do zdrowia. Czasami jest stosowana także jako samodzielna forma leczenia. W leczeniu depresji najczęściej

stosowana jest terapia poznawczo-behawioralna. Polega ona na wypracowaniu nowych zachowań na dane bodźce czy sytuacje.

Rezultaty psychoterapii zależą od indywidualnego zaangażowania pacjenta oraz relacji z terapeutą.

Warto dodać, że najskuteczniejszą metodą leczenia tego schorzenia, stosowaną w wielu ośrodkach leczenia depresji jest połączenie farmakologii i psychoterapii.

Szukasz ośrodka leczenia depresji w Krakowie? Warto zainteresować się usługami oferowanymi przez znajdujący się nieopodal Prywatny Ośrodek Symptom. Wyróżnia go nie tylko wysoka skuteczność leczenia depresji, ale także komfortowe warunki pobytu i profesjonalna oraz wyspecjalizowana kadra. Ośrodek leczenia depresji Kraków = Prywatny Ośrodek Symptom. Nie musisz widzieć życia w ciemnych barwach! Daj sobie szansę na radosne i satysfakcjonujące życie! Podejmij leczenie! Depresję można całkowicie pokonać!