Ośrodek Terapii uzależnień Kraków

Ośrodek Terapii uzależnień Symptom Kraków - lekomania, hazard, zakupoholizm, uzależnienie od internetu, seksoholizm, pracoholizm, uzależnienie od gier komputerowych to bardzo często spotykane w dzisiejszych czasach nałogi. Zastanawiasz się jak rozpocząć leczenie uzależnienia? Czy możliwe jest wyleczenie się z nałogu? Oczywiście, że tak, a z pomocą przychodzą ośrodki terapii uzależnień.

Mieszkasz w Krakowie? Zmagasz się z uzależnieniem? Pierwsza myśl: ośrodek terapii uzależnień Kraków. Który wybrać? Otóż polecany jest znajdujący się nieopodal Ośrodek Terapii Uzależnień Symptom. Wyróżnia się nie tylko komfortowymi warunkami pobytu, ale także wysoką skutecznością leczenia.

Od czego rozpocząć leczenie?

Oczywiście leczenie uzależnień to czasochłonny proces. Leczenie nałogu trzeba rozpocząć od przyznania się przed samym sobą o problemie. Często uświadomienie pojawia się dopiero w momencie pojawienia się konsekwencji uzależnienia, z którymi dana osoba nie potrafi już sobie sama poradzić. Leczenie polega na postawieniu diagnozy, pracy nad uzależnieniem, uczeniem się asertywności i postępowania po zakończeniu terapii.

Ośrodek terapii uzależnień    

Dobrym rozwiązaniem jest podjęcia leczenia w ośrodku terapii uzależnień. Zazwyczaj pracują tam wykwalifikowaniu specjaliści, którzy pomogą zmierzyć się z problemem. Prowadzą oni psychoterapię uzależnień, która powinna zaowocować zmianą schematów myślenia, postaw, zachowań. Najczęściej stosowaną formą psychoterapii jest poznawczo-behawioralna. Leczenie odbywa się według indywidualnego planu stworzonego przez terapeutę, z zaangażowaniem pacjenta. Dobre rezultaty przynosi również terapia grupowa uzależnień. Grupa zwiększa skuteczność, jest dodatkowym czynnikiem, którego brak w terapii indywidualnej.

Skuteczność leczenia uzależniona jest od: motywacji pacjenta oraz jego zaangażowania. W przypadku uzależnień proces leczenia trwa kilka miesięcy, a czasami kilka lat.

Życie bez nałogu jest nie tylko możliwe, ale i satysfakcjonujące! Nałóg to nie wyrok! Możesz go pokonać, tylko zdecyduj się na rozpoczęcie leczenia! Do dzieła!