Terapia uzależnień Kraków

Terapia uzależnień - uzależnienia to problemy, które trzeba poddawać leczeniu. Są one tematem sporów, a na temat terapii uzależnień pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji.

Alkoholizm, seksoholizm, narkomania, lekomania, hazard to powszechnie występujące problemy. Nie można poddać się nałogowi. Trzeba podjąć z nim walkę i odważyć się na leczenie! Zaangażowanie osoby uzależnionej i odpowiednio dobrana terapia przynosi naprawdę pozytywne korzyści.

Terapia uzależnień

Celem terapii uzależnień jest powrót chorego do normalnego funkcjonowania i zaprzestania stosowania uzależniającej substancji lub czynności.

Terapia uzależnień polega na różnorodnym oddziaływaniu psychoterapeutycznym. Leczenie farmakologiczne stosowane jest jedynie w sytuacji występowania u pacjenta dużych zaburzeń nastroju. Wtedy to zalecane jest przyjmowanie leków antydepresyjnych.

Badania naukowe dowodzą, że podejście o pacjenta oparte na zaufaniu, zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa i intymności dają dobre efekty terapeutyczne.

Metody stosowane w terapii uzależnień

W leczeniu uzależnień najczęściej stosowane metody to: reprogramming, psychoterapia indywidualna, psychoterapia grupowa, trening umiejętności, psychoedukacja, farmakoterapia.

Reprogramming polega na uczeniu osoby uzależnionej nowych zachowań i postaw, które są korzystne dla jej zdrowia. W leczeniu uzależnień pozytywne rezultaty dają grupowe terapie. Polecane jest także uczestnictwo w grupie wsparcia.

Leczenie powinno przebiegać według planu opracowanego przez terapeutę z zaangażowaniem pacjenta.

Zaangażowanie pacjenta to podstawa

Trzeba podkreślić, że leczenie uzależnień wymaga zaangażowania i chęci osoby zmagającej się z nałogiem. Przede wszytskim musi ona przyznać się sama przed sobą, że potrzebuje pomocy. To już połowa sukcesu, a następnie musi udać się na terapię.

Życie bez uzależnienia jest możliwe! Szukasz możliwości odbycia terapii uzależnień w Krakowie. Polecany jest znajdujący się nieopodal Prywatny Ośrodek Symptom. Pracuje w nim profesjonalna kadra, zapewniająca pacjentowi poczucie bezpieczeństwa oraz intymności. Myślisz terapia uzależnień Kraków i wybierasz Ośrodek Symptom!