Cennik

Leczenie depresji

Prywatny ośrodek leczenia depresji SYMPTOM prowadzi terapię depresji trwającą 5 tygodni - 35 dni.

Terapia depresji jest prowadzona na zasadzie grupy zamkniętej co ozacza, że do grupy można dołączyć wyłącznie w ciągu kilku dni od momentu rozpoczęcia nowego turnusu.

Rozpoczęcie kolejnego turnusu jest szacowane na połowę września b.r. Zapisy osób chętnych przyjmujemy pod numerem telefonu 531 01 01 00, a potwierdzeniem rezerwacji jest przelew w kwocie 500 zł na podane przez sms konto.

Leczenie depresji cennik za pobyt (w PLN)

Konsultacja diagnostyczna (dla niezdiagnozowanych) 150
Terapia ambulatoryjna 5-cio tygodniowa, 35-dniowa, dzienna, dochodząca, bez zakwaterowania
obejmuje terapię grupową, indywidualną, obiad, rata tygodniowa 810 zł, cena za całość 4.050
Terapia stacjonarna 5-cio tygodniowa 35-cio dniowa zamknięta, z zakwaterowaniem, obejmuje terapię grupową, indywidualną i wyżywienie

zakwaterowanie w pokoju 3 osobowym na poddaszu do którego prowadzą strome schody, łazienki w korytarzu w pokoju TV, Wi-Fi, rata tygodniowa 1210 zł, cena za całość

6.050

zakwaterowanie w pokoju 3 osobowym na parterze z TV, Wi-Fi, łazienki w korytarzu, rata tygodniowa 1460 zł, cena za całość

7.300
zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym z łazienką, TV, Wi-Fi, rata tygodniowa 1710 zł, cena za całość 8.550
zakwaterowanie w pokoju 1 osobowym z łazienką, TV, Wi-Fi, rata tygodniowa 1960, cena za całość  9.800
Koszty dodatkowe  

Badanie przez lekarza psychiatrę (1 konsultacja obowiązkowa, lekarz wystawia zwolnienie chorobowe, w przypadku wymaganego uzdolnienia do pracy po terapii konieczna powtórna konsultacja)

150
Badania analityczne (nadobowiązkowe - morfologia, mocz) 150

Leki (płatne indywidualnie)

 
Badanie przez lekarza endokrynologa (dodatkowa konsultacja w ramach diagnozowania hormonalnych przyczyn depresji oraz jej leczenia) 150

Badania diagnostyczne endokrynologiczne, gastroenterologiczne ( w ramach poszukiwania przyczyn depresji)

300 - 600

 

Leczenie uzależnień

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień SYMPTOM prowadzi terapię uzależnienia od alkoholu, narkotyków, leków, hazardu trwającą 4 tygodnie - 28 dni.

Terapia uzależnień jest prowadzona na zasadzie grupy otwartej co ozacza, że do grupy można dołączyć w dowolym momencie, jednak o dostępność wolnych miejsc prosimy pytać telefonicznie pod numerem 531 01 01 00.

W razie braku wolnych miejsc należy zapisać się na podany przez telefon najbliższy wolny termin oraz wykonać przelew rezerwacyjny w kwocie 500 zł na podane przez sms konto.

Leczenie uzależnień cennik za pobyt (w PLN)

Poradnia indywidualna (sesja diagnostyczno-motywująca 50-60 min.) 150
Terapia ambulatoryjna (dzienna, dochodząca, bez zakwaterowania)
obejmuje terapię grupową, indywidualną, wyżywienie, cena za 1 tydzień 650 zł, cena za całość 2.500
Terapia stacjonarna (zamknięta, z zakwaterowaniem) - 28 dni
obejmuje terapię grupową, indywidualną, zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę, media
zakwaterowanie w pokoju 1 osobowym z łazienką, TV, Wi-Fi, cena za 1 tydzień 1.750 zł, cena za całość 7.000
zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym z łazienką, TV, Wi-Fi, cena za 1 tydzień 1.500 zł, cena za całość 6.000
zakwaterowanie w pokoju 3 osobowym na parterze z łazienkami w korytarzu z TV, Wi-Fi, cena za 1 tydzień 1.250 zł, cena za całość 5.000

zakwaterowanie w pokoju 3 osobowym na poddaszu (do którego prowadzą strome schody) z łazienkami w korytarzu z TV, Wi-Fi, cena za 1 tydzień 1.000 zł, cena za całość

4.000
Koszty dodatkowe  
Odtruwanie alkohol - każda rozpoczęta doba

Pobyt do wytrzeźwienia obejmuje zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym z łazienką, TV, Wi-Fi, wyżywienie, całodobowy monitoring stanu somatycznego, leki przeciwpadaczkowe, przeciwdrgawkowe, uspokajające, hipotensyjne.

600

 

Kroplówka (1 uzupełnienie niedoborów elektrolitowych nadobowiązkowe) 150
Badanie przez lekarza psychiatrę (1 konsultacja obowiązkowa, zwolnienie) 150
Badania analityczne (nadobowiązkowe - morfologia, mocz, próby watrobowe) 150

Leki (płatne indywidualnie)

 


Płatność w cotygodniowych ratach lub przez MediRaty w ilości 1, 4, 8, 12 comiesięcznych rat

Przyjmujemy osoby z podwójną diagnozą, jest to jednoczesne występowanie uzależnienia oraz depresji (endogennej, egzogennej, sezonowej, lękowej), nerwic (zaburzeń lękowych, depresyjno-lękowych, fobii społecznej), ChAD (choroby afektywnej dwubiegunowej), PTSD (zespołu stresu pourazowego), OCD (zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych)

Osobom pracującym i ubezpieczonym w UE, przysługuje zwrot kosztów leczenia w Polsce

Wystawiamy dokumenty uprawniające do zwrotu kosztów poniesionych na leczenie w Polsce (więcej w temacie poniżej).

Istnieje możliwość odbioru osób przylatujących z zagranicy z lotnisk w Balicach (Kraków) lub Jasionka (Rzeszów) za dodatkową opłatą w wysokości 150 zł. Można też przyjechać własnym samochodem, ośrodek dysponuje miejscami parkingowymi na ogrodzonym terenie wokół budynku.

Zwrot kosztów leczenia w Polsce dla osób ubezpieczonych w UE

Osoby posiadające ubezpieczenie w krajach UE mają prawo do zwrotu całości kosztów poniesionych na leczenie w Polsce. W tym celu należy przejść 2 kroki:

1. Aby uzyskać zwrot kosztów poniesionych za leczenie za granica danego kraju, najpierw należy postarać się w kasie ubezpieczenia zdrowotnego o zgodę na leczenie w innym kraju UE lub zgłosić taki zamiar (w zalezności od przepisów obowiązujących w danym kraju). Prośbę tą motywuje się tym, iż terapia w języku ojczystym jest bardziej skuteczna niż w j. obcym oraz należy się powołać na przysługujące prawo. Jeżeli urzędnik odmawia, ponieważ nie zna prawa, to można wydrukować poniżej zamieszczone informacje i mu je przedstawić. Należy jednak pamiętać, że jesto to prawo narzucone odgórnie przez Unię Europejską, z jakiego każdy ma prawo skorzystać. NIestety urzędnicy w poszczególnych krajach nie wiedzą o tym, ponieważ niewielu obywateli z niego korzysta. Poniżej zamieszczamy informacje:

- w. j. angielskim

http://ec.europa.eu/health/cross_border_care/docs/cbhc_leafletet_en.pdf

www.europa.eu/youreurope/citizens/health/planned-healthcare/index_en.htm

- w. j. niemieckim

https://ec.europa.eu/health//sites/health/files/cross_border_care/docs/cbhc_leafletet_de.pdf

https://europa.eu/youreurope/citizens/health/planned-healthcare/index_de.htm

- informacje w innych językach (m.in. polskim) można uzyskać klikając w plik z końcówką .htm na górnej listwie po prawej stronie od znaku flagi UE

2. Po uzyskaniu zgody lub poinformowaniu ubezpieczyciela (w zależności od przepisów danego kraju) osoba udaje się na leczenie do dowolnego ośrodka. Z reguły za leczenie płaci się z własnych środków, a kwota za leczenie jest zwracana po powrocie na podstawie faktury, zaświadczenia o pobycie i karty wypisu, które to nasz ośrodek wystawia w j. angielskim lub niemieckim. W razie potrzeby uzyskania dokumentów w innych językach, pośredniczymy w zorganizowaniu tłumaczenia w biurze tłumaczy przysięgłych w Tarnowie.