Cennik

Leczenie uzależnień

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień SYMPTOM prowadzi terapię uzależnienia od alkoholu, narkotyków, leków, hazardu trwającą 4 tygodnie - 28 dni.

Terapia uzależnień jest prowadzona na zasadzie grupy otwartej co ozacza, że do grupy można dołączyć w dowolym momencie, jednak o dostępność wolnych miejsc prosimy pytać telefonicznie pod numerem 531 01 01 00.

W razie braku wolnych miejsc należy zapisać się na podany przez telefon najbliższy wolny termin oraz wykonać przelew rezerwacyjny w kwocie 500 zł na podane przez sms konto.

Leczenie uzależnień cennik za pobyt (w PLN)

Poradnia uzależnień (indywidualna sesja diagnostyczno-motywująca) 200
Terapia dzienna (dochodząca, bez zakwaterowania, od pon. do pt. w godz 9-16)
Trwa 28 dni i obejmuje terapię grupową, indywidualną, wyżywienie 3.500
Terapia stacjonarna (zamknięta, z zakwaterowaniem) - 28 dni
obejmuje terapię grupową, indywidualną, zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę, media
zakwaterowanie w pokoju 4 osobowym z łazienką w korytarzu, TV, Wi-Fi (pokój dla mężczyzn) 6.000
zakwaterowanie w pokoju 3 osobowym z łazienką w korytarzu, TV, Wi-Fi (pokój dla mężczyzn) 7.000
zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym z łazienką wewnątrz, z TV, Wi-Fi (pokój dla kobiety lub mężczyzny) 8.000

zakwaterowanie w pokoju 1 osobowym z łazienką wewnątrz, z TV, Wi-Fi (pokój dla kobiety lub mężczyzny)

9.000
Koszty dodatkowe  
Odtruwanie alkohol - każda rozpoczęta doba

Pobyt do wytrzeźwienia obejmuje zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym z łazienką, TV, Wi-Fi, wyżywienie, całodobowy monitoring stanu somatycznego, leki przeciwpadaczkowe, przeciwdrgawkowe, uspokajające, hipotensyjne.

800

 

Kroplówka (dodatkowo płatna) 200
Badanie przez lekarza psychiatrę online (1 konsultacja obowiązkowa, zwolnienie) 200
Badanie przez lekarza psychiatrę w gabiecie (1 konsultacja obowiązkowa, zwolnienie) 240

Leki oraz badania analityczne (próby wątrobowe itp. płatne indywidualnie)

 ???


Płatność w całości gotówką, przelewem lub przez MediRaty

Przyjmujemy osoby z podwójną diagnozą, jest to jednoczesne występowanie uzależnienia oraz depresji (endogennej, egzogennej, sezonowej, lękowej), nerwic (zaburzeń lękowych, depresyjno-lękowych, fobii społecznej), ChAD (choroby afektywnej dwubiegunowej), PTSD (zespołu stresu pourazowego), OCD (zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych)

Osobom pracującym i ubezpieczonym w UE, przysługuje zwrot kosztów leczenia w Polsce

Wystawiamy dokumenty uprawniające do zwrotu kosztów poniesionych na leczenie w Polsce (więcej w temacie poniżej).

Istnieje możliwość odbioru osób przylatujących z zagranicy z lotnisk w Balicach (Kraków) lub Jasionka (Rzeszów) za dodatkową opłatą. Można też przyjechać własnym samochodem, ośrodek dysponuje miejscami parkingowymi na ogrodzonym terenie wokół budynku.

Zwrot kosztów leczenia w Polsce dla osób ubezpieczonych w UE

Osoby posiadające ubezpieczenie w krajach UE mają prawo do zwrotu całości kosztów poniesionych na leczenie w Polsce. W tym celu należy przejść 2 kroki:

1. Aby uzyskać zwrot kosztów poniesionych za leczenie za granica danego kraju, najpierw należy postarać się w kasie ubezpieczenia zdrowotnego o zgodę na leczenie w innym kraju UE lub zgłosić taki zamiar (w zalezności od przepisów obowiązujących w danym kraju). Prośbę tą motywuje się tym, iż terapia w języku ojczystym jest bardziej skuteczna niż w j. obcym oraz należy się powołać na przysługujące prawo. Jeżeli urzędnik odmawia, ponieważ nie zna prawa, to można wydrukować poniżej zamieszczone informacje i mu je przedstawić. Należy jednak pamiętać, że jesto to prawo narzucone odgórnie przez Unię Europejską, z jakiego każdy ma prawo skorzystać. NIestety urzędnicy w poszczególnych krajach nie wiedzą o tym, ponieważ niewielu obywateli z niego korzysta. Poniżej zamieszczamy informacje:

- w. j. angielskim

http://ec.europa.eu/health/cross_border_care/docs/cbhc_leafletet_en.pdf

www.europa.eu/youreurope/citizens/health/planned-healthcare/index_en.htm

- w. j. niemieckim

https://ec.europa.eu/health//sites/health/files/cross_border_care/docs/cbhc_leafletet_de.pdf

https://europa.eu/youreurope/citizens/health/planned-healthcare/index_de.htm

- informacje w innych językach (m.in. polskim) można uzyskać klikając w plik z końcówką .htm na górnej listwie po prawej stronie od znaku flagi UE

2. Po uzyskaniu zgody lub poinformowaniu ubezpieczyciela (w zależności od przepisów danego kraju) osoba udaje się na leczenie do dowolnego ośrodka. Z reguły za leczenie płaci się z własnych środków, a kwota za leczenie jest zwracana po powrocie na podstawie faktury, zaświadczenia o pobycie i karty wypisu, które to nasz ośrodek wystawia w j. angielskim lub niemieckim. W razie potrzeby uzyskania dokumentów w innych językach, pośredniczymy w zorganizowaniu tłumaczenia w biurze tłumaczy przysięgłych w Tarnowie.