If you need help, we have a list of frequently asked questions and answers. We strive to give you the best buying experience possible. Click a question below to view the answer.

Niestety tak, ponieważ nie mamy umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, więc leczenie jest płatne. Jedynie osoby ubezpieczone w UE mają możliwość refundacji. Kwoty można wpłacać przelewami lub w gotówce, za cały pobyt "z góry" lub w ratach spłacając tygodniowe raty przez okres pobytu lub z wydłużonym terminem zapłaty przez firmę Mediraty. Osobno płatne są badania analityczne oraz konsultacje lekarskie. Kwoty zależne od wybranego pokoju oraz długości pobytu.

Należy zabrać ze sobą: dokument tożsamości, ubrania dopasowane do pory roku (w Ośrodku jest pralnia, proszek do prania i płyn do płukania), zapas papierosów (jeżeli osoba jest paląca-palarnia na balkonie), zażywane leki, wypisy ze szpitali, aktualne badania diagnostyczne, telefon, laptop.

Skuteczność leczenia zależy nie tylko od opanowania objawów choroby, ale też od tego, czy uda się zdiagnozować i wyleczyć jej przyczyny. Przykładowo w przypadku depresji tzw. endogennej dużą rolę odgrywa dogłębna diagnostyka organizmu i wprowadzenie leków uzupełniających niedobory neuroprzekaźnikowe. Z kolei przy depresji tzw. egzogennej przyczynami mogą być negatywne myśli o sobie, otoczeniu i przyszłości, których zmiana skutkuje poprawą stanu pacjenta. W takim przypadku pomóc może psychoterapia poznawczo-behawioralna mająca na celu zmianę destrukcyjnych przekonań na swój temat oraz otaczającej rzeczywistości. W przypadku nerwic podobnie tzn. farmakoterapia w połączeniu z psychoterapią jest w stanie wyciszyć objawy chorobowe. Przy nadużywaniu substancji psychoaktywnych często skuteczna okazuje się praca na tzw. mechanizmach m.in. na nałogowej regulacji uczuć celem nauczenia pacjenta radzenia sobie z emocjami, głodem substancji oraz zapobiegania nawrotom. Dogłębna diagnoza psychologiczna i medyczna pozwala nam rozpoznać przyczyny zaburzeń i dzięki temu wprowadzić leczenie dopasowane do danego zaburzenia, dzięki temu uzyskujemy pożądany efekt w postaci wyleczenia.

W ramach czasu wolnego po zajęciach pacjenci piszą zadania terapeutyczne oglądają filmy, telewizję, korzystają z komputerów, grają w gry planszowe, czytają książki lub po prostu rozmawiają z innymi. Dla aktywnych jest siłownia, ping-pong, a przy ładnej pogodzie można zagrać w piłkę nożną, siatkówkę, a nawet uprawiać jogging biegając wokół 1 hektarowej działki.